V pondelok (23. augusta) sa v Žiline uskutočnilo prvé z piatich hlavných podujatí v rámci Roadshow 2021, ktorá prebieha do piatka, 27. augusta 2021. Cieľom verejných podujatí, ktoré v rámci Konferencie o budúcnosti Európy pripravilo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR), je zaujímavými debatami, súťažami a zábavou pre všetky vekové kategórie osloviť čo najviac občanov žijúcich v rôznych regiónoch Slovenska. A naše informačné centru Europe Direct Žilina, Univerzitná knižnica UNIZA bolo pri tom!

V Žiline sa popri viacerých sprievodných aktivitách, vrátane kultúrnych vystúpení, uskutočnili aj dve panelové diskusie. V prvej spolu so štátnym tajomníkom rezortu diplomacie Martinom Klusom vystúpili štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Juraj Smatana, europoslanec Ivan Štefanec, viceprimátor mesta Žilina Vladimír Randa a občianska delegátka Zuzana Hozlárová. Spoločne diskutovali o výhodách, ktoré nám členstvo v EÚ prináša a o jej ďalšom fungovaní. V druhej panelovej diskusii vystúpili europoslanci Vladimír Bilčík a Peter Pollák, štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer, poslanec Národnej rady SR Peter Kmec a influencerka Nina Skalíková, ktorí upriamili pozornosť najmä na problematiku dezinformácií a sociálnych sietí.

V priebehu tohto týždňa plánuje rezort diplomacie v regiónoch ďalšie diskusie s osobnosťami verejného života, ako sú predstavitelia Národnej rady SR, zástupcovia vlády SR, samosprávy, ústredných orgánov štátnej správy, ale aj europoslanci, predstavitelia európskych inštitúcií na Slovensku, herci, influenceri či mnohí ďalší. Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť aj na prezentácie úspešných projektov pod hlavičkou EÚ, tematické hry pre mladých či súťaže na sociálnych sieťach.

Konferencia o budúcnosti Európy, ktorá sa v členských štátoch EÚ oficiálne začala 9. mája 2021, predstavuje jedinečnú príležitosť na zdieľanie nápadov a diskusiu s občanmi o výzvach a prioritách EÚ do budúcna.

Viac informácií nájdete na stránke MZV: https://www.mzv.sk/aktuality/vsetky_spravy/-/asset_publisher/Rp2fPY0svzsu/content/rezort-diplomacie-dnes-odstartoval-v-ziline-roadshow-po-slovensku-v-ramci-konferencie-o-buducnosti-eu?p_p_auth=nU6uJP5W&_101_INSTANCE_Rp2fPY0svzsu_redirect=%2F

 

Zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky

Fotogaléria